Reaktywacja wiki[edytuj kod]

W związku z widoczną reaktywacją strony, planuję wprowadzić tutaj kilka zmian, które miałyby na celu unormowanie się kilku spraw:

 1. Nazwy artykułów
 2. Bolączka ponad wszystko - obrazki, a konkretnie ich nazwy, licencje...
  1. Licencje - tutaj akurat problemu nie ma. Tam, gdzie jest licencja CC-BY-SA 3.0, zostawiamy. Tam, gdzie jest inna (lub jej nie ma), informujemy o tym autora; gdy ten nie wyrazi zgody na zmianę licencji/aktualizację na CC-By-SA 3.0 (z wyj. CC-BY-SA w innych wersjach niż 3.0 i GFDL), usuwamy (z wyj. historycznych, może się uda inaczej załatwić sprawę).
  2. Nazwy. Przydałoby się ujednolicić nazwy wszystkich obrazków, bo teraz panuje w tej dziedzinie, delikatnie mówiąc, burdel. Uwierzcie mi, ale za Chiny ludowe nie jestem w stanie odgadnąć, że plik o nazwie 20080817-213526-3741-raw5d-01 1575x1050.jpg przedstawia podkrakowskie lotnisko nocą... Chyba najwięcej jest grafik z tramwajami i autobusami. Krakopedia nie jest stroną typową dla emkaemów, lecz z drugiej strony można w artykułach umieścić kilka obrazków obrazujących pojazdy komunikacji miejskiej, coś na wzór warszawskiej stotrójki. Nazwy można by było ujednolicić później, teraz wystarczyłoby zrobić propozycję zmian nazw na bardziej ludzkie. Moja propozycja jest taka:
   • Nazwy ulic, placów, alej: takie same, jak nazwa artykułu (np. Plik:Plac Inwalidów.jpg)
   • Nazwy przystanków: takie same, jak nazwa artykuły (np. Plik:Mistrzejowice I (przystanek).jpg)
   • Linie komunikacji miejskiej: miałyby postać Plik:Linia nr (miejsce).jpg, np. Plik:Linia 50 (Bieżanowska).jpg
   • Pozostałe nazwy uzgodniłoby się później, mam nadzieję.

No, i to na razie tyle. tomta1 [✉] 12:04, lip 10, 2010 (UTC)

Ok, tylko ulice wolałbym Ulica Mogilska, Ulica Wiślicka bo może być cos o nazwie takiej jak ulica. Bombka190 12:19, lip 10, 2010 (UTC)

Tylko z drugiej strony nie zgadzałaby się nomenklatura przystankowa. Byłoby wtedy: "Ulica Mrozowa" i "Mrozowa (przystanek)" tomta1 [✉] 19:27, lip 10, 2010 (UTC)

Zgadzałoby się bo byłoby ujednoznacznienie Mrozowa. Bombka190 09:22, lip 11, 2010 (UTC)

Ok, więc wszystkie nazwy typu "Bohomolca" będą przekierowywać do "Ulica Franciszka Bohomolca". Jeśli istnieje przystanek to tej nazwie, to na stronie "Ulica Franciszka Bohomolca" będzie na górze disambig i tam link do "Bohomolca (przystanek)". Jeśli nie (np. w przypadku "Dunajewskiego") obędzie się bez disambigu. Tomta1 12:07, lip 16, 2010 (UTC)
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.