21 | |
Osiedle Piastów — Pleszów | |
Trasa linii 21 | |
Długość linii: | 12 km |
Czas przejazdu: | 30 minut |
Przystanki: | 19 (15 + 4 n/ż) |
Kursuje: | co 20 minut |
Tabor: | SGP/Lohner E1, Rotax/MPK EU8N, Düwag N8C-NF |
Trasa 21
1. | Osiedle_Piastów | ||
2. | Piasta_Kołodzieja | ||
3. | Kleeberga | ||
4. | Dunikowskiego | ||
5. | Rondo_Hipokratesa | ||
6. | DH_Wanda | ||
7. | Rondo_Kocmyrzowskie_im._ks._Gorzelanego | ||
8. | Osiedle_Zgody | ||
9. | Plac_Centralny_im._Ronalda_Regana | ||
10. | Struga | ||
11. | Kombinat | ||
12. | Kopiec_Wandy | n/ż | |
13. | Fort_Mogiła | n/ż | |
14. | Brama_nr_4 | n/ż | |
15. | Giedroycia | n/ż | |
16. | Brama_nr_5 | n/ż | |
17. | Meksyk | n/ż | |
18. | Koksochemia | n/ż | |
19. | Pleszów |
21 - linia tramwajowa zwykła, kursująca z pętli Osiedle Piastów do cementowni Pleszów. Obsługiwana przez tramwaje typu SGP/Lohner E1. Mimo, że nie staje na pętli "Kopiec Wandy" dojście od przystanku na żądanie o tej samej nazwie jest bliższe, niż od linii 16 i 10 zatrzymujących się na tejże końcówce. Do 1999 roku kursowała na trasie Salwator - Krowodrza Górka.
Poza godzinami szczytu, co drugi kurs jest skrócony do pętli ”Kopiec Wandy” a w późnych godzinach do przystanku ”Kombinat”
Obecne linie i pętle tramwajowe oraz tabor w Krakowie
Krakowska Linia Muzealna | 0 • 15 |
Linie zwykłe | 1 • 2 • 3 • 4 • 5 • 6 • 8 • 9 • 10 • 11 • 13 • 14 • 17 • 18 • 19 • 20 • 21 • 22 • 24 • 49 • 74 |
Linie KST | 50 • 52 |
Linie nocne | 62 • 64 • 69 |
Zawieszone czasowo(14.02.2022) | 12 • 16 • 44 |
Tabor | Konstal 105Na • Bombardier NGT6 • Bombardier NGT8 • Protram 405N-kr • MAN N8S • SGP/Lohner E1 • Düwag GT8S • Rotax/MPK EU8N • PESA 2014N • Stadler Tango |
Pętle i końcówki | Borek Fałęcki • Bronowice • Bronowice Małe • Cichy Kącik • Cmentarz Rakowicki • Czerwone Maki • Dąbie • Dworcowa • Dworzec Towarowy • Kopiec Wandy • Krowodrza Górka • Kurdwanów • Łagiewniki • Mały Płaszów • Mistrzejowice • Nowy Bieżanów P+R • Osiedle Piastów • Plac Centralny in. R Reagana • Pleszów • Prokocim • Rondo Hipokratesa • Salwator • Walcownia • Wieczysta • Wzgórza Krzesławickie |